W54-XA1A99C10-25
W54-XA1A99C10-25
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
W54-XA1A99C10-25
DigiKey Part Number
PB2804-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W54-XA1A99C10-25
Description
CIR BRKR THRM 25A 250VAC
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 25A 250 V AC DC Push to Reset Panel Mount
Current Rating (Amps)
25A
Series
Voltage Rating - AC
250 V