82A0111-10-9
DigiKey Part Number
82A0111-10-9-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
82A0111-10-9
Description
HOOK-UP STRND 10AWG WHITE FEET
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 AWG Hook-Up Wire 665/38 White 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.157" (3.99mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.006" (0.15mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C