Image for CGPT-19/9.5-2-SP is not available
CGPT-19/9.5-2-SP
DigiKey Part Number
484-CGPT-19/9.5-2-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGPT-19/9.5-2-SP
Description
CGPT-19/9.5-2-SP
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.748" (19.00mm) 2 to 1 Red
Category
Recovered Wall Thickness
0.029" (0.74mm)
Mfr
Material
Series
Features
Chemical Resistant, Flame Retardant, Solvent Resistant
Packaging
Spool
Color
Operating Temperature
-40°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
80°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Inner Diameter - Supplied
0.748" (19.00mm)
Shelf Life
144 Months
Inner Diameter - Recovered
0.375" (9.53mm)