Image for W28-XQ1A-15 is not available
W28-XQ1A-15
DigiKey Part Number
1111-W28-XQ1A-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W28-XQ1A-15
Description
CIRCUIT BREAKERS W28-XQ1A-15 CIR
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 15A 250 V AC 32 V DC Push to Reset Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
15A
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
32 V