MBN0.13SV250
DigiKey Part Number
1030-MBN0.13SV250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBN0.13SV250
Description
GROUND BRAID TUBE 0.13"DIAX250'
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.125" (3.18mm, 1/8") - Outer Dia X 250.0' (76.20m) 36 AWG
Category
Size, Supplied
0.125" (3.18mm, 1/8") - Outer Dia
Thickness
0.013" (0.33mm)
Series
Number of Carriers
24
Wire Gauge - Ends
36 AWG