LM3691TL-1.5/NOPB
DigiKey Part Number
296-LM3691TL-1.5/NOPBTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-LM3691TL-1.5/NOPBCT-ND - Cut Tape (CT)
296-LM3691TL-1.5/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LM3691TL-1.5/NOPB
Description
IC REG BUCK 1.5V 1A 6DSBGA
Detailed Description
Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.5V 1 Output 1A 6-WFBGA, DSBGA
EDA/CAD Models
LM3691TL-1.5/NOPB Models
Category
Voltage - Input (Max)
5.5V
Frequency - Switching
4MHz
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Min)
2.3V