TS3DDR3812RUAR
DigiKey Part Number
296-28307-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-28307-1-ND - Cut Tape (CT)
296-28307-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TS3DDR3812RUAR
Description
IC MUX/DEMUX DDR3 1:2 42WQFN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Memory Switch IC 12 Channel 42-WQFN (3.5x9)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TS3DDR3812RUAR Models
Category
Voltage - Supply, Single (V+)
3V ~ 3.6V
Manufacturer
Texas Instruments
-3db Bandwidth
1.675GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Features
DDR3
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Applications
Memory
Mounting Type
Surface Mount
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
2:1
Package / Case
42-WFQFN Exposed Pad
Number of Channels
12
Supplier Device Package
42-WQFN (3.5x9)
On-State Resistance (Max)
12Ohm