TSM24CADBZRQ1
DigiKey Part Number
296-TSM24CADBZRQ1TR-ND - Tape & Reel (TR)
296-TSM24CADBZRQ1CT-ND - Cut Tape (CT)
296-TSM24CADBZRQ1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSM24CADBZRQ1
Description
TVS DIODE 24VWM 35VC SOT233
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35V (Typ) Clamp 30A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-3
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
30A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
1200W (1.2kW)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
CAN, Telecom
Type
Zener
Capacitance @ Frequency
14pF @ 1MHz
Bidirectional Channels
1
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
25.5V
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35V (Typ)