TZ2205EN4442
DigiKey Part Number
4606-TZ2205EN4442TR-ND - Tape & Reel (TR)
4606-TZ2205EN4442CT-ND - Cut Tape (CT)
4606-TZ2205EN4442DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TZ2205EN4442
Description
CRYSTAL 38.4MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±10ppm Crystal 10pF 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
38.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.05x1.65)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)