CMF55499K00FEEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
499 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF55499K00FEEA
DigiKey Part Number
CMF55499K00FEEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55499K00FEEA
Description
RES 499K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)