CMF55499K00FHEB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMF55499K00FHEB |
Description | RES 499K OHM 1/2W 1% AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 499 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CMF55499K00FHEB Models |
Category | Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 175°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |