CMF604K9900BHRE70 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Parametric Equivalent
4.99 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF604K9900BHRE70
DigiKey Part Number
CMF604K9900BHRE70-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF604K9900BHRE70
Description
RES 4.99K OHM 1W 0.1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF604K9900BHRE70 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)