CRCW0603499RFHEAP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
499 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW0603499RFHEAP
DigiKey Part Number
CRCW0603499RFHEAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0603499RFHEAP
Description
RES SMD 499 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW0603499RFHEAP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)