CRCW06034K75FHEAP is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
4.75 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW06034K75FHEAP
DigiKey Part Number
541-CRCW06034K75FHEAPTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW06034K75FHEAPCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW06034K75FHEAPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW06034K75FHEAP
Description
RES SMD 4.75K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW06034K75FHEAP Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)