CRCW0805100RFKTC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 25 035
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 47 443
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Panasonic Industry
Direct
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Riedon products by Bourns
Bourns Inc.
TE Connectivity Passive Product
Bourns Inc.
100 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW0805100RFKTC
DigiKey Part Number
CRCW0805100RFKTC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0805100RFKTC
Description
RES SMD 100 OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW0805100RFKTC Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)