CRCW0805150RFKEC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 62 179
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Panasonic Industry
Direct
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Bourns Inc.
Bourns Inc.
TE Connectivity Passive Product
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
150 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW0805150RFKEC
DigiKey Part Number
CRCW0805150RFKEC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0805150RFKEC
Description
RES SMD 150 OHM 1% 1/4W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW0805150RFKEC Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)