CRCW0805200RFKEC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 62 908
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 35 365
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
In Stock: 331
Direct
Panasonic Industry
Direct
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Bourns Inc.
TE Connectivity Passive Product
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
200 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW0805200RFKEC
DigiKey Part Number
CRCW0805200RFKEC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0805200RFKEC
Description
RES SMD 200 OHM 1% 1/4W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW0805200RFKEC Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)