CRCW1206220KFKTA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 33 749
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 33 802
Datasheet
Similar
Direct
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
YAGEO
Panasonic Industry
Similar
YAGEO
Bourns Inc.
220 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW1206220KFKTA
DigiKey Part Number
CRCW1206220KFKTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW1206220KFKTA
Description
RES SMD 220K OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW1206220KFKTA Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)