CRCW2512270RJNEHHP
DigiKey Part Number
541-CRCW2512270RJNEHHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW2512270RJNEHHP
Description
CRCW2512-HP 200 270R 5% E82 E3
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
270 Ohms ±5% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW2512270RJNEHHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)