ILAS1206ER102V
DigiKey Part Number
541-4357-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-4357-1-ND - Cut Tape (CT)
541-4357-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILAS1206ER102V
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 1206 4LN
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 4 Signal Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad 150mA 750mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ILAS1206ER102V Models
Category
Current Rating (Max)
150mA
Manufacturer
Vishay Dale
DC Resistance (DCR) (Max)
750mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Number of Lines
4
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz