RCA0805100RFKEASR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RCA0805100RFKEASR |
Description | RCA0805-SR 100 100R 1% ET1 E3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Ratings AEC-Q200 |
Tolerance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Power (Watts) | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |