RCG0805332RFKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 11 079
Datasheet
332 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
RCG0805332RFKEA
DigiKey Part Number
541-RCG0805332RFKEATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCG0805332RFKEA
Description
RES 332 OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)