RCG1206220KJNEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
In Stock: 60
Upgrade
Upgrade
Panasonic Industry
YAGEO
220 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
RCG1206
RCG1206220KJNEA
DigiKey Part Number
541-1884-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCG1206220KJNEA
Description
RES 220K OHM 5% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RCG1206220KJNEA Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)