BZT52B27-HE3_A-08 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZT52B27-HE3_A-08 |
Description | DIODE ZENER 27V 300MW SOD123 |
Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 27 V 300 mW ±2% Surface Mount SOD-123 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 20 V |
Series | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±2% | Package / Case |
Power - Max 300 mW | Supplier Device Package SOD-123 |