VJ0603D3R0BXPAJ
DigiKey Part Number
720-1317-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1317-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1317-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603D3R0BXPAJ
Description
CAP CER 3PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0603D3R0BXPAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)