ACASA100221502P100 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ACASA100221502P100 |
Description | RES ARRAY 4 RES MULT OHM 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 38 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10k, 15k Ohm ±0.5% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±50ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ACASA100221502P100 Models |
Category | Number of Pins 8 |
Manufacturer Vishay | Power Per Element 100mW |
Series | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Applications Voltage Divider (TCR Matched) |
Circuit Type Isolated | Mounting Type Surface Mount |
Resistance (Ohms) 10k, 15k | Package / Case 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals |
Tolerance ±0.5% | Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) |
Number of Resistors 4 | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |