ACASA1003S1003P500
DigiKey Part Number
749-ACASA1003S1003P500TR-ND - Tape & Reel (TR)
749-ACASA1003S1003P500CT-ND - Cut Tape (CT)
749-ACASA1003S1003P500DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACASA1003S1003P500
Description
ACAS 0612 100K S 100K P5
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100k, 100k Ohm ±0.1% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element
100mW
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Resistance (Ohms)
100k, 100k
Tolerance
±0.1%
Supplier Device Package
1206
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Resistor Matching Ratio
±0.05%
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Resistor-Ratio-Drift
±15ppm/°C