1091M7-24V
DigiKey Part Number
L50167-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1091M7-24V
Description
LED PNL IND YELLOW WIRE LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Yellow 24V Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
EDA/CAD Models
1091M7-24V Models
Category
Lamp Color
Yellow
Manufacturer
Visual Communications Company - VCC
Voltage
24V
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.50" (12.70mm)
Part Status
Active
Lens Style
Round with Domed Top
Type
LED
Termination Style
Wire Leads - 4.6" (116.84mm)