SMAJ13CA
DigiKey Part Number
732-SMAJ13CATR-ND - Tape & Reel (TR)
732-SMAJ13CACT-ND - Cut Tape (CT)
732-SMAJ13CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ13CA
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21.5V Clamp 18.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ13CA Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
18.6A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
15.15V (Typ)