ECP150PS15
DigiKey Part Number
1470-1249-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECP150PS15
Description
AC/DC CONVERTER 15V 100W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 15V 85 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
91%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
4.00" L x 2.00" W x 1.26" H (101.6mm x 50.8mm x 32.0mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
15V
Standard Number
Current - Output 1
6.67 A