YC122-JR-0733RL
DigiKey Part Number
13-YC122-JR-0733RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-YC122-JR-0733RLCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YC122-JR-0733RL
Description
RES ARRAY 2 RES 33 OHM 0404
Detailed Description
33 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
EDA/CAD Models
YC122-JR-0733RL Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
33
Package / Case
0404 (1010 Metric), Convex
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Number of Resistors
2
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)
Power Per Element
62.5mW