DRA127-8R2-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DRA127-8R2-R |
Description | FIXED IND 8.2UH 6.33A 16 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.2 µH Shielded Wirewound Inductor 6.33 A 16mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DRA127-8R2-R Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 16mOhm |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 165°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 12.2A |