WHC-250-01BK
DigiKey Part Number
RPC3347-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WHC-250-01BK
Description
CBL CLIP P-TYPE BLACK FASTENER
Detailed Description
Cable Clip, P-Type Black Fastener 0.250" (6.35mm)
EDA/CAD Models
WHC-250-01BK Models
Category
Color
Black
Length
0.830" (21.08mm)
Series
Width
0.400" (10.16mm)
Panel Hole Size
0.204" (5.18mm)
Material Thickness
0.040" (1.02mm)
Open
Features
Ribbed
Opening Size
0.250" (6.35mm)