M80-4000000F2-08-325-00-000
DigiKey Part Number
952-M80-4000000F2-08-325-00-000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-4000000F2-08-325-00-000
Description
8 POS. FEMALE SIL 12AWG CABLE CO
Detailed Description
8 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Gold 12 AWG
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M80-4000000F2-08-325-00-000 Models
Category
Number of Rows
1
Wire Gauge
12 AWG
Features
Jackscrews, Polarizing Key
Number of Positions
8
Pitch
0.157" (4.00mm)