CY15B104QN-50SXI
DigiKey Part Number
448-CY15B104QN-50SXI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15B104QN-50SXI
Description
IC FRAM 4MBIT SPI 50MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 4Mbit SPI 50 MHz 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CY15B104QN-50SXI Models
Category
Memory Interface
SPI
Mfr
Clock Frequency
50 MHz
Series
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)