CY15B204QN-40SXE
DigiKey Part Number
448-CY15B204QN-40SXE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15B204QN-40SXE
Description
IC FRAM 4MBIT SPI 8SOIC
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 4Mbit SPI 40 MHz 9 ns 8-SOIC
Clock Frequency
40 MHz
Series
Access Time
9 ns
Packaging
Tube
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)