T545Y337M010ATE035
DigiKey Part Number
399-8861-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-8861-1-ND - Cut Tape (CT)
399-8861-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T545Y337M010ATE035
Description
CAP TANT POLY 330UF 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 35mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T545Y337M010ATE035 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
330 µF
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
Y
Voltage - Rated
10 V