06033C105KAT4A
DigiKey Part Number
478-11508-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11508-1-ND - Cut Tape (CT)
478-11508-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06033C105KAT4A
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
06033C105KAT4A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)