KGF21BR72A332KM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 12 530
Datasheet
Upgrade
KEMET
Upgrade
TDK
3300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
KGF21BR72A332KM
DigiKey Part Number
478-KGF21BR72A332KMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGF21BR72A332KM
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGF21BR72A332KM Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)