SMAJ28CA
DigiKey Part Number
SMAJ28CALFTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ28CALFCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ28CALFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ28CA
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 8.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ28CA Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.8A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V