DSC6101ML3B-027.0000T is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 67
27 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VFLGA
DSC6101ML3B-027.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC6101ML3B-027.0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6101ML3B-027.0000T
Description
MEMS OSC 2016 20PPM
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Supplier Device Package
4-VFLGA (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)