0430300001-03-B0
DigiKey Part Number
0430300001-03-B0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-03-B0
Description
3" PRE-CRIMP A2040B BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Black
Length
3.00" (76.20mm)
Additional Resources
In-Stock: 449
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 678
3" PRE-CRIMP A2040L BLUE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2040N BROWN
3" PRE-CRIMP A2040R RED
In-Stock: 409
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040B BLACK
4" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 10
5" PRE-CRIMP A2040B BLACK
6" PRE-CRIMP A2040B BLACK
8" PRE-CRIMP A2040B BLACK