GRM188C81E105KAADD is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 77 836
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 121 583
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
YAGEO
Parametric Equivalent
TDK
YAGEO
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
GRM188C81E105KAADD
DigiKey Part Number
GRM188C81E105KAADD-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM188C81E105KAADD
Description
CAP CER 1UF 25V X6S 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM188C81E105KAADD Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)