BUK9K29-100E,115 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 872
Datasheet
Mosfet Array 100V 30A 68W Surface Mount LFPAK56D
BUK9K29-100E,115
DigiKey Part Number
1727-7270-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-7270-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-7270-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BUK9K29-100E,115
Description
MOSFET 2N-CH 100V 30A LFPAK56D
Detailed Description
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.1V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
54nC @ 10V
Series
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3491pF @ 25V
Power - Max
68W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Qualification
AEC-Q101
Drain to Source Voltage (Vdss)
100V
Package / Case
SOT-1205, 8-LFPAK56
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
30A
Rds On (Max) @ Id, Vgs
27mOhm @ 10A, 10V