GK0YAR-P10UC00-000L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
ODU
In Stock: 0
Datasheet
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
ODU Expert Talk: ODU Military First Mate Last Break
GK0YAR-P10UC00-000L
DigiKey Part Number
1907-GK0YAR-P10UC00-000L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GK0YAR-P10UC00-000L
Description
ODU AMC RECEPT, STY K, SZ 0, 10P
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GK0YAR-P10UC00-000L Models
Color
Silver
Ingress Protection
IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
200V
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Operating Temperature
-51°C ~ 125°C