GK0YAR-P10WCD0-000L
DigiKey Part Number
1907-GK0YAR-P10WCD0-000L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GK0YAR-P10WCD0-000L
Description
ODU AMC RECEPT, STY K, SZ 0, 10P
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
GK0YAR-P10WCD0-000L Models
Color
Silver
Ingress Protection
IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
200V
Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-51°C ~ 125°C