AFY320240A0-3.5INTH-R
DigiKey Part Number
5491-AFY320240A0-3.5INTH-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFY320240A0-3.5INTH-R
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.5"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) 24-Bit (RGB), SPI 3.5" (88.90mm) 320 x 240
Category
Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
Manufacturer
Orient Display
Viewing Area
72.28mm W x 54.76mm H