EEE-HAE330WAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 8 528
Datasheet
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 14 190
Datasheet
Similar
Direct
Chemi-Con
Chemi-Con
Nichicon
Nichicon
33 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
EEE-HAE330WAR
DigiKey Part Number
PCE4709TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EEE-HAE330WAR
Description
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
EEE-HAE330WAR Models
Category
Ratings
Mfr
Applications
Series
Ripple Current @ Low Frequency
45 mA @ 120 Hz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ripple Current @ High Frequency
76.5 mA @ 10 kHz
Part Status
Active
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Voltage - Rated
25 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Package / Case
Radial, Can - SMD
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C