ERZ-V10D681
DigiKey Part Number
P7259-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V10D681
Description
VARISTOR 680V 3.5KA DISC 12.50MM
Detailed Description
680 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 12.50mm
EDA/CAD Models
ERZ-V10D681 Models
Varistor Voltage (Max)
748 V
Current - Surge
3.5 kA
Series
Energy
92J
Capacitance @ Frequency
170 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
420 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
560 V
Varistor Voltage (Min)
612 V
Package / Case
Disc 12.50mm
Varistor Voltage (Typ)
680 V