HD-EMB1005-LW25-R
DigiKey Part Number
668-HD-EMB1005-LW25-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HD-EMB1005-LW25-R
Description
HD MOTOR 3VDC 43OHM 17000RPM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Motor Vibration, ERM (Haptic) 17000 RPM 3VDC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HD-EMB1005-LW25-R Models
Category
Voltage - Rated
3VDC
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
RPM
17000 RPM
Series
Size / Dimension
Square - 0.181" x 0.181" (4.60mm x 4.60mm)
Packaging
Tray
Length - Shaft and Bearing
0.098" (2.50mm)
Part Status
Active
Termination Style
Wire Leads
Type
DC Motor
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C